Nowe informacje z PZSS o egzaminach patentowych

PZSS 20 lutego dodał na swojej stronie wpis, którym rozszerza „okres przejściowy” sposobu organizacji egzaminów patentowych aż do końca czerwca (treść wpisu na dole tego komunikatu).

Oznacza to, że wbrew poprzednim informacjom z Warszawy, najbliższe egzaminy patentowe będą:

  • wymagać tylko 3-miesięcznego stażu klubowego zamiast liczonego od momentu rejestracji w nowym systemie PZSS,
  • zostaną zorganizowane na znanych zasadach (znane zestawy pytań, limity błędów i wymogi egzaminu praktycznego).Zestawy pytań na egzamin opracowane przez stowarzyszenie Braterstwo pozostają zatem aktualne.

Najbliższy egzamin patentowy w Wielkopolsce odbędzie się prawdopodobnie na przełomie marca i kwietnia – o dokładnym terminie poinformujemy.

Dla osób, które planują podejście do egzaminu patentowego PZSS w terminie czerwcowym lub późniejszym, najlepiej będzie zarejestrować się w nowym systemie PZSS przez wysłanie do nas maila z imieniem, nazwiskiem, numerem PESEL na adres rejestrpzss@zbrojownia.org.

Komunikat PZSS:

Ważna informacja o egzaminach na patent strzelecki!
Opublikowano: poniedziałek, 20 lutego 2017

W związku z pojawiającymi się w niektórych klubach trudnościami z rejestracją zawodników w bazie PZSS przedłużamy okres przejściowy organizacji egzaminów na patent strzelecki do 30 czerwca br.
W okresie tym kluby rejestrują zawodników w bazie, a egzaminy odbywać się będą według zgłoszeń Wojewódzkich Związków Strzelectwa Sportowego na dotychczasowych zasadach.

Komisja Licencyjna PZSS

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje, Prawo, Sport. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.