Nowy rodzaj członkostwa i wzory dokumentów stowarzyszenia

Nowy rodzaj członkostwa i wzory dokumentów stowarzyszenia

Jako uzupełnienie decyzji podjętych podczas Walnego Zgromadzenia Zbrojowni w dn. 28.07.2017, przedstawiamy nowy rodzaj członkostwa w Stowarzyszeniu Zbrojownia.

Członkostwo Stowarzyszone, bo o nim mowa, jest wynikiem prac komisji statutowej i wprowadzenie go ma na celu uregulowanie kilku spraw. Są to przede wszystkim: ustanowienie stażu kandydackiego, odróżnienie członków stowarzyszonych od kandydatów, stymulowanie zaangażowania członków w działania stowarzyszenia, oraz doprecyzowanie zasad nabywania różnego rodzaju członkostwa celem uniknięcia nieporozumień, które pojawiały się w przeszłości.

W tym celu utworzyliśmy Poradnik – Członkostwo w Zbrojowni. Znajdziecie w nim informacje dotyczące rodzajów członkostwa i metod ich mabywania a także wynikających z nich możliwości.

Wprowadziliśmy Staż kandydacki dla naszych członków kandydatów, o którym możecie przeczytać w poradniku. Celem stażu jest zadbanie o odpowiednie przeszkolenie kandydata i przez to zwiększenie zarówno profesjonalizmu jak i poziomu bezpieczeństwa posługiwania się bronią wśród naszych członków.

Przed nabyciem Członkostwa Stowarzyszonego należy zdać Egzamin Kompetencyjny, o którym przeczytać możecie w Poradniku. Tyczy się to zarówno nowych jak i starych członków.

W konsekwencji wprowadzonych nowelizacji zmianie uległy również wzory Deklaracji Członkowskiej i Zaświadczenia o Członkostwie w Stowarzyszeniu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje, Prawo i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.